Good Move! –kaupunkikulttuurihanke on uudenlainen kulttuuria ja liikuntaa yhdistävä konsepti, joka toteutetaan Koillis-Helsingin alueella. Good Move! luo tapahtumia, jossa taide, luovuus sekä yhdessä tekeminen ja liikkuminen tulevat osaksi ihmisten arkea. Hanke auttaa ihmisiä viihtymään omassa lähiympäristössään ja tekemään yhdessä hyvää. Helsingin kaupunki valitsi Good Move!:n jatkoon 96 hakemuksen joukosta, ja nyt on vuorossa jatkokehittelyvaihe.

Hanketta koordinoi Pukinmäen taidetalo -yhdistys ry. Idean taustalla on taiteeseen, kulttuuriin ja liikuntaan ennakkoluulottomasti suhtautuvien ihmisten yhteisö. Good Move!:n yhteistyökumppaneita ovat mm. Malmin nuorisotyöyksikkö, Teatteri Tuike, Whitepoint Oy ja Tapanilan kylätila ry.

Haluatko tulla mukaan yhteistyökumppaniksi?
Lisätiedot: anu.myllyniemi(at)taidekoulut.fi