KATUKARNEVAALI KUVATAIDE- JA SIRKUSLEIRI 12.–16.10.2020

Katukarnevaali-syyslomaleirillä tutustutaan kuvataiteen ja sirkuksen keinoin katutaiteeseen, lähiseudun julkiseen taiteeseen sekä erilaisiin kuvallisiin ja liikunnallisiin tekniikoihin. Leirillä pääsee kokeilemaan spraymaalausta ulkona ja toteuttamaan väliaikaisia taideteoksia lähiluontoon. Sirkuksessa sukelletaan vauhdikkaan akrobatian ja eri sirkuslajien maailmaan parkour-hengessä. Lisäksi valmistetaan piñata, jonka kukin voi viedä kotiin omaa karnevaalia odottamaan.

Leiri on suunnattu 7–12-vuotiaille. Leiriä tukee Etelä-Suomen aluehallintovirasto. Osallistujille tarjotaan lämmin lounas jokaisena leiripäivänä. Ilmoitathan tätä varten mahdolliset allergiat ja erityisruokavalion ilmoittautumisen yhteydessä.

 

Aika: 12.–16.10.2020 klo 10–15
Paikka: Pukinmäen kuvataidekoulu, os. Unikkotie 4 ja Pukinmäen sirkuskoulu, os. Erkki Melartinin tie 2 D
Ohjaajat: Katariina Guthwert ja Jilka Repo
Hinta: 45 €

 

Ilmoittaudu loma-ajan leirille >>   TÄYNNÄ