Kevätkauden päättäjäisiä vietämme perinteisesti Pukinmäki-päivien yhteydessä la 14. toukokuuta. Musiikkimatineoita jo edellisenä perjantaina.

Pe 13.5.05
Kevään musiikkimatineat I musiikkioppilaiden kevätmatineat Pukinmäen peruskoululla oman opettajan johdolla
klo 18 Maija Lassila (laulu ja piano)
klo 18 Hanna Kangasniemi (piano)

La 14.5.05
Pukinmäen sirkuskoulu esittää kevätsirkusnumeroita Nuotin salissa ja Säveltäjän puistossa.
klo 10.00 esiintyvät kaikkein nuorimmat sirkustaiteilijat Nuotissa
klo 11.00 vikellystä ja hevosakrobatiaa säveltäjänpuiston hiekkakentällä
klo 12.00 sirkuskoulun 10-13 vuotiaat nuoret mutta kokeneet sirkuskonkarit avaavat ovet vaihtoehtoiseen kouluun: matematiikan yhtälöitä selvitellään jongleeraten, uskontotunnilla luokan maahanmuuttaja esitelmöi budhismista trapetsilla taiteillen ja opettajainhuoneessa syntyvät hienoimmat pyramidit. Lavalla nähdään monipuolista ja tasokasta nuorisosirkusta: yksipyöräisiä, jongleerausta sekä akrobatiaa maassa ja ilmassa. Energistä menoa ja hurmaavaa sirkustunnelmaa, nuorisosirkusta parhaimmillaan! Suunnittelu ja ohjaus Mirja Tuomi, Hanna Laitinen ja Maiju Mustonen.

Pukinmäen kuvataidekoulun vapaa kuvispaja

klo 11.00-13.00 kesäkurssien avaus ja avoimet ovet Taidetalolla

Kevään musiikkimatineat II musiikkioppilaiden kevätmatineat Pukinmäen peruskoululla jatkuvat oman opettajan johdolla
klo 12.30 Galina Kotronen (piano)
klo 14.30 Suvi Lehto (laulu ja piano)
Reetta Haataja (viulu)
Anna Lehto (nokkahuilu)
Päivi Rusula (saksofoni)
Juhani Sinkkonen (kitara)
Pauli Lamppu (kitara)

Eläinten karnevaalit 

musiikillinen satutuokio perheen pienimmille Pukinmäen peruskoulun peilisalissa klo 13.30. Mitä tapahtuu, kun erilaiset eläimet kokoontuvat yhteen ja päättävät järjestää kunnon juhlat? Tule mukaan seuraamaan kotieläinten ja metsän eläinten seikkailuja Pienessä Sinisessä Talossa. Musisoinnista vastaavat Taidetalon oppilaat. Suunnittelu ja ohjaus Hilkka Kangasniemi.