Tervetuloa Lasten taiteiden yö -tapahtumaan Pukinmäen sirkuskoululle torstaina 18.8. klo 16.30–18.30!

Ohjelmassa on klovneriaa ja soveltavaa sirkusta sisältävä Gardenier-esitys, jossa Puutarhatäti ja Patsas saavat ihmeitä aikaan pelkillä puutarhavälineillä. Lisäksi Pukinmäen sirkuskoulun oppilaat esiintyvät. Esitysten lomassa on mahdollista päästä itse kokeilemaan eri sirkuslajeja ja -välineitä, kuten akrobatiaa, tasapainoilua ja jongleerausta. Osaavat sirkusohjaajamme opastavat sirkuksen saloihin.

Tapahtumapaikkana on sään salliessa sirkuskoulun pihalla oleva lava. Tapahtumaan on vapaa pääsy ja se soveltuu koko perheelle.
Ota vanhemmat mukaan tai tule yksin tai kaverin kanssa kokemaan Pukinmäen Lasten taiteiden yö!

Mitä? Lasten taiteiden yö
Missä? Pukinmäen sirkuskoulu, os. Erkki Melartinin tie 2 D
Milloin? to 18.8. klo 16.30–18.30

Tapahtuma on osa Taiteiden yötä.

Klikkaa tästä Facebook-tapahtumaan >>