Lasten Avaruusraketti laskeutuu Pukinmäen kuvataidekoululle Taiteiden yönä 15.8.2019!

Avaruusraketti on lapsille suunnattu yhteisöllinen taideteos ja leikkipaikka. Teoksen ovat toteuttaneet helsinkiläiset 7–12-vuotiaat lapset yhdessä ammattilaisten kanssa. Ohjelmassa on avaruusleikkejä ja ufotyöpaja. Lisäksi voit tehdä itsellesi avaruushenkilökortin.

Tapahtumaan on vapaa pääsy. Tervetuloa!

Tapahtumaa tukevat: Jita Oy ja Helsingin kaupunki

Facebook-tapahtuma

____________________________________

Barnens Rymdraket landar till Bocksbacka konstskola på Konstens Natt 15.8.2019!

Rymdraket är ett kollektivt konstverk och en lekplats för barn. Konstverket har verkställts av 7–12-åriga barn från Helsingfors tillsammans med proffsar. Programmet består av rymdlekar och en ufo-workshop. Du kan också skapa dig själv ett rymd ID-kort. 

Fritt inträde, välkomna!

Facebook-evenemang

____________________________________

Children’s Space Rocket arrives to Pukinmäki Art School on Night of the Arts on 15th of August 2019!

The Space Rocket is a communal art project and playground for kids. The project has been accomplished by 7-12-year-old children from Helsinki with the help of professionals. On the agenda there is space games and UFO workshop. You can also create for yourself a space identification card.

The event is free of charge. Welcome!

Facebook Event