Kuva: Soile Mäkelä

 

Pukinmäen taidekoulujen Taiteiden yössä tapahtuu! Tapahtuma on suunnattu koko perheelle. Tervetuloa!

klo 18.00–19.00
Klovni Leena Elisabeth Kemppainen tutkii vuorovaikutuksen merkitystä. Mitä vuorovaikutus on? Ja kuinka olla vuorovaikutuksessa? Kokonaisuus on osallistava. Tutkimusmatkalla vuorovaikutukseen käytämme apuna teatteriharjoitteita. Kokonaisuus on työpajamainen tutkimusmatka itseensä ja ympärillä olevaan. Vuorovaikutustyöpajaan räätälöity klovnikohtaus on osana Anne-Mari Jokisen Taiteellista opinnäytetyötä ”Uni”.

Tapahtuman ohjaajat: Anne-Mari Jokinen ja Diego Salvador

klo 19.00–20.00
Tutustu Pukinmäen taidekoulujen toimintaan. Rehtori Kaija-Leena Alatalo kertoo taidekoulujen toiminnasta sekä tulevasta Pukinmäen taidekoulujen sirkusmusikaali ”Ajasta”.

Paikka
Pukinmäen sirkuskoulu, Erkki Melartinintie 2 D, 00720 Helsinki

 

Facebook tapahtuma >>