Pukinmäen Taidetalon musiikinopetus saa kauan kaivatut uudet opetustilat ja harjoitussoittimet vuodenvaihteessa ehkä aiemminkin. Samalla Taidetalo Unikkotie 4 vapautuu kokonaan kuvataideopetuksen käyttöön.

Uudet tilat mahdollistavat tulevaisuudessa soitinvalikoiman ja yhtyemusisoinnin monipuolistumisen sekä esim. viikonloppukurssit ja työpajat. Taidetalo tarjoaa syksystä 2012 lähtien myös aikuisopetusta. Tervetuloa jatkamaan lapsuuden harrastusta tai aloittamaan aivan alusta! Aikuisopetuspaikat  täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä mikäli tilaa on.

Taidetalon musiikinopetuksen tavaramerkki on monipuolisuus ja oppilaslähtöisyys. Ammattitaitoiset opettajamme pystyvät tarjoamaan opetusta niin klassisessa kuin kevyessä musiikissa oppilaiden mieltymykset, taidot ja tavoitteet huomioiden.

TERVETULOA LAPSET,  NUORET JA AIKUISET KOKEMAAN MUSISOINNIN ILO!