Sirkus ja teatteri jatkaa Mustasaaressa. Pääset seuraamaan pikkusirkuksen huimia akrobaatteja. Harjoitus- ja esitysaikataulu ohessa.

Pukinmäen Taidetalon ja Mustasaaren toimintakeskuksen kesäteatteriyhteistyö jatkuu! Mustasaaren toimintakeskus on ainutkertainen retkikohde ja kesäparatiisi. Saari sijaitsee noin vartin kestävän lauttamatkan päässä Seurasaaren selällä.

Mustasaaren kesäteatterissa ihasteltiin 2008 Lumikkia, 2009 Saapasjalkakissan nokkeluuksia, 2010 Bremenin soittoniekkojen uusia seikkailuja ja 2011 Siilimusikaalia kohdeyleisönä 4-12 -vuotiaat ja lapsiperheet. Kesällä 2012 mukaan liittyi Pikkusirkus. Tänä kesänä kesäteatteri ja pikkusirkus esiintyvät molemmat mutta eri päivinä. Esityksiin sisältyy musiikkia, tanssia, akrobatiaa, hellyyttä ja huumoria:

VIIDAKKOSEIKKAILU

Taidokkaat pikkusirkuslaiset yllättävät! Huikeita pyramideja, notkeusakrobatiaa, tasapainoilua, vannetta, klovneriaa, taikuutta ja musiikkia. Tule mukaan viidakkoseikkailuun, jossa uhanalaiset eläimet eksyvät kesken kaiken viidakkoon, jossa ei ole yhtään ihmistä. Miten käy pingviinin kuumuudessa, mangustin ilman hiekkaa ja lajitovereita? Tämä ja paljon muuta selviää, kun hyppäät lauttaan ja tulet Mustasaaren ihanaan kesään päiväksi. Ohjaus ja suunnittelu Kukka Eklund.

Esitykset

La 29.6. klo 13.00 ensi-ilta
Su 30.6. klo 13.00 ja 15.00
To   4.7. klo 13.00 ja 15.00
Pe   5.7. klo 13.00