Ohjelmistossa tähdätään ensi syksyyn. Jotkin esityksistä ovat välikatselmuksia, jossa yleisö pääsee tutustumaan teatteriopetuksen kulkuun.

Ohjelmisto tarkentuu vielä huhti-toukokussa”Hui kummituksia”

Ohjaaja Anu Myllyniemi: ryhmä ke klo 17.00
Päiväkoti Nuotti, laulusali
Ke 21.3. ja 28.3. klo 18.00”Satukapina”

Ohjaaja Anu Myllyniemi: ryhmä ke klo 18.30
Päiväkoti Nuotti, laulusali
Ke 9.5. klo 18.30 avoimet harjoitukset

Mitä tapahtuu, kun Punahilkan mummoon iskee ikäkriisi? Tai oletko koskaan törmännyt jämäprinsessoihin, omalaatuisiin tyttöihin, jotka jäivät paitsioon, kun prinsessat satuihin valittiin. Satukapina on hulvaton lastenfarssi, jossa lavalla nähdään yhdeksän energistä 14-16 -vuotiasta nuorta naista. Huumorin keinoin esityksessä kyytiä saavat ulkonäköpaineet, tyttöjen ja poikien roolimallit sekä perinteiset hyvis-pahis asetelmat. Rivien välistä ja ehkä vähän itse riviltäkin voi lukea myös tiukkoja kannanottoja nykypäivän ilmiöihin. Meillä jokaisella on oikeus käsikirjoittaa itse oma elämämme eikä kenenkään tarvitse suostua näyttelemään roolia, jota ei koe omakseen. Siis tule mukaan satukapinaan!”Näytelmä 1″

Ohjaaja Pekka Mattila: ryhmä ma klo 18.00
Päiväkoti Nuotti, laulusali
Ma x.x. klo 18.00

”Setsuanin hyvä ihminen”

Ohjaaja Pekka Mattila: ryhmä pe klo 18.00
Päiväkoti Nuotti, laulusali
Pe x.x. klo 18.00
La 26.5. klo 13.00