TAIKAMAAILMA KUVATAIDE- JA SIRKUSLEIRI 22.–26.2.2021

Tervetuloa taianomaiseen taidekouluun! Taikamaailma-talvilomaleirin aikana sukelletaan mystiikan ja fantasian maailmaan. Kuvataiteessa tutustutaan eri maalauksen ja piirustuksen tekniikoihin, kuten akryylimaalaukseen. Sirkuksen taika näkyy monissa sen eri lajeissa lattia-akrobatiasta esinemanipulaatioon aina ilma-akrobatian korkeuksiin asti. Lisäksi leirillä pääsee tutustumaan sirkuksen fantasiaeläimiin.

Leiri on suunnattu 7–12-vuotiaille. Leiriä tukee Etelä-Suomen aluehallintovirasto. Osallistujille tarjotaan lämmin lounas jokaisena leiripäivänä klo 12–13. Ilmoitathan tätä varten mahdolliset allergiat ja erityisruokavalion ilmoittautumisen yhteydessä. Leiriviikon aikana noudatetaan vallitsevia terveys- ja turvallisuusmääräyksiä, joista informoidaan osallistujia erikseen.

 

Aika: 22.–26.2. klo 10–15
Paikka: kuvataidekoulu, Unikkotie 4 ja sirkuskoulu Erkki Melartinin tie 2 D, 00720 Helsinki
Opettajat: Sanna Koskimäki (kuvataide) ja Jilka Repo (sirkus)
Hinta: 50 €

 

Ilmoittaudu >>