Pukinmäen Taidetalo 25 vuotta lasten ja nuorten teatteriesityksiä Nuotin salilla Erkki Melartinin tie 2 D la 17.5. ja su 18.5. Ulkona juhlakentällä musiikki-ja sirkusnumeroita Tervetuloa!

Teatterikoulun kevätkauden päättäjäisiä vietämme Pukinmäki-päivien yhteydessä la 17.5. Kaikkiin esityksiin vapaa pääsy. Tervetuloa!

la 17.5. klo 11.00
MUSTA AUKKO
Kuusi yläasteen oppilasta sulkeutuu siivouskomeroon lintsaamaan. Realismia, absurdia ja fantasiaa sekoittava näytelmä tekee näkyväksi nuorten kipupisteitä ja loputonta kaipausta tulla nähdyksi. Samalla näytelmä on kurotus kohti ihmisen uusia mahdollisuuksia. Esitys herätää kysymyksiä vastauksia antamatta. Mitä voimme ymmärtää kun näemme oman erillisyytemme itsessä ja toisissa? Mitä tapahtuu jos uskallamme raottaa omaa oveamme? Käsikirjoitus ja ohjaus Anu Myllyniemi

la 17.5. klo 13.30
YKSINÄISTEN PLANEETTA
Yleisökenraali

la 17.5. klo 18.00
KOULUKOHTAUKSIA

18.5. klo 11.00
YKSINÄISTEN PLANEETTA
Ensi-ilta ja videointi